Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Aktualności

Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie

Warsztaty w Archiwum Państwowym w Warszawie

Od stycznia do kwietnia br. Archiwum Państwowe w Warszawie przeprowadziło 35 lekcji archiwalnych, w których wzięło udział 546 dzieci ze szkół podstawowych, w wieku 8-9 oraz 10-11 lat. Panel edukacyjny realizowany przez pracowników archiwum we współpracy z Uniwersytetem Dzieci, wpisywał się w program obchodów 100 - lecia odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 100. rocznicy podpisania przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego 7 lutego 1919 r. Dekretu o organizacji archiwów państwowych i opiece nad archiwaliami.

17 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Warsztaty w Archiwum Państwowym w Warszawie

Informacja - pracownia w Warszawie

Archiwum Państwowe w Warszawie uprzejmie informuje, że 19 kwietnia br. (piątek) pracownia będzie czynna w godz. 9.00-16.30.

15 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Informacja - pracownia w Warszawie

Zebranie naukowe w Archiwum Państwowym w Warszawie

O Prywatnych Kursach Żeńskich przy Cesarskim Uniwersytecie Warszawskim opowie w najbliższy czwartek (18 kwietnia 2019 r.) Mateusz Karłowicz, który przy tej okazji przedstawi również zachowane w zasobie Archiwum Państwowego w Warszawie przykładowe akta osobowe słuchaczek tych kursów.

Wszystkich zainteresowanych tematem wystąpienia oraz obejrzeniem omawianych materiałów Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza na zebranie naukowe, które rozpocznie się o godzinie 12.00 w Sali nr 60 (3 piętro).

15 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Zebranie naukowe w Archiwum Państwowym w Warszawie

Informacja - Archiwum Państwowe w Warszawie i oddziały zamiejscowe

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 7 Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z dnia 9 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia dnia 2 maja 2019 r. dniem wolnym od pracy  dla pracowników urzędów administracji rządowej, Archiwum Państwowe w Warszawie oraz jego oddziały w Milanówku, Grodzisku Mazowieckim, Otwocku, Mławie, Pułtusku i Łowiczu będą w tym dniu nieczynne.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z w/w zarządzeniem, 11 maja 2019 r. (sobota) został wyznaczony, jako dzień pracy.

11 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Informacja - Archiwum Państwowe w Warszawie i oddziały zamiejscowe