Rusza akcja Archiwum Odbudowy Stolicy

24 lip 2023

W 70-lecie odbudowy Starówki Archiwum Państwowe w Warszawie uruchamia akcję Archiwum Odbudowy Stolicy. Tak ma się nazywać społeczna kolekcja dokumentów świadczących o wojennych zniszczeniach i odrodzeniu się stolicy do życia.
Powojenna odbudowa Warszawy została udokumentowana w zbiorach Biura Odbudowy Stolicy, przechowywanych w Archiwum Państwowym w Warszawie. Wartość tych akt uznano za tak doniosłą, że w 2011 roku archiwum BOS zostało wpisane na międzynarodową listę Programu „Pamięć Świata” UNESCO, obejmującego najważniejsze dokumenty w dziejach ludzkości.
Ty też możesz stać się częścią tej historii i uzupełnić zbiory wpisane na listę UNESCO! Zapraszamy świadków historii i ich rodziny o dzielenie się wspomnieniami i materialną spuścizną obrazującą odbudowę Warszawy po II wojnie światowej. Namawiamy do sięgnięcia po fotografie z dzieciństwa Państwa i rodziców. Po pamiętniki, listy, pocztówki, rysunki, plakaty…
Archiwum Państwowe w Warszawie od lat specjalizuje się w pozyskiwaniu, zabezpieczaniu oraz ewidencjonowaniu zbiorów historycznych. Chcielibyśmy, aby podobnie stało się z Archiwum Odbudowy Stolicy. Jeśli chcesz, żeby Twoje zbiory ujrzały światło dzienne, zachwyciły miliony entuzjastów historii i przetrwały pokolenia, napisz do nas na adres: archiwumodbudowy@warszawa.ap.gov.pl lub zadzwoń pod nr tel. 734 115 618.
Zapraszamy!

Autor: Rdaktore

Data utworzenia: 2023-07-24

Data publikacji: 2023-07-24

Liczba odwiedzin: 426

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content