Archiwa Rodzinne Niepodległej

18 cze 2021 Powrót

Jak należy dbać o archiwa rodzinne

Archiwa Rodzinne

Szanowni Państwo, jeśli chcieliby Państwo uzyskać poradę jak tworzyć i dbać o archiwum rodzinne lub też zastanawiają się Państwo nad przekazaniem dokumentów dotyczących historii Państwa rodziny do archiwum państwowego, aby służyły historykom, a może znaleźli Państwo dokumenty, które Państwa zdaniem posiadają wartość historyczną i zasługują na trwałe zachowanie, prosimy o kontakt z Panią Martą Jaszczyńską pod numerem telefonu: 22 635 92 42/43wew.117, przesłanie korespondencji na adres e-mail: marta.jaszczynska@warszawa.ap.gov.pl lub na adres: Archiwum Państwowe w Warszawie ul. Krzywe Koło 7, 00-270 Warszawa.

Zapraszamy również do zapoznania się z informacjami na stronie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych:
http://archiwa.gov.pl/809-archiwa_rodzinne

 


 

Rodzinni archiwiści!

Pragnąc przybliżyć problematykę archiwów rodzinnych, Archiwum przygotowało stałe dyżury archiwistów, na które zapraszamy w każdy ostatni czwartek miesiąca w godz. 16.15-17.15.

Jak tworzyć Archiwum rodzinne, jak i gdzie prowadzić poszukiwania, jak przechowywać dokumenty? Na te i wszelkie inne pytania odpowiemy podczas naszych comiesięcznych spotkań.

Twórzmy Archiwa rodzinne – to nasze wspólne dziedzictwo!

Pierwsze spotkanie już 29 stycznia 2015 r.
W przypadku pytań pozostajemy prosimy o kontakt:

Tel. 22 635 92 42 lub 43 w. 117

 

Archiwa_Rodzinne_plakat


Początek początkującego genealoga


 

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content