AKTUALNOŚCI

Zamknięcie Czytelni w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że na terenie budynku Archiwum Państwowego w Warszawie są aktualnie prowadzone prace remontowe w zakresie wymiany sieci przeciwpożarowej oraz sieci strukturalnej.

W związku z tym Czytelnia archiwum będzie nieczynna w okresie od 25 października do 15 listopada br.

Za wszelkie utrudnienia i niedogodności spowodowane tym faktem przepraszamy. O zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco

14 paź 2021
Czytaj więcej  

Ograniczenie udostępniania

W związku z prowadzonymi pracami remontowymi w magazynach archiwalnych w budynku Nowomiejska 12, od dnia 14.10.2021 r. zostają wyłączone z udostępniania m.in. akta notariuszy warszawskich i ikonografia. Pełna lista zespołów dostępna poniżej.

Magazyn_1, Magazyn_9-10, Magazyn_26, Magazyn_48.

Zakończenie prac remontowych i wznowieniowe udostępniania planowane jest na koniec listopada.

 

 

13 paź 2021
Czytaj więcej  

DZIEŃ ARCHIWISTY – 30 WRZEŚNIA 2021

Już w tym tygodniu obchodzić będziemy Dzień Archiwisty, który ustanowiony został decyzją Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych w 2019 r. Po Międzynarodowym Dniu Archiwów, obchodzonym od 2007 r., jest to drugie święto mające podkreślić funkcję archiwów i rolę archiwistów we współczesnym społeczeństwie.

Dzień Archiwisty obchodzimy 30 września, czyli w dzień św. Hieronima, który jest patronem m.in. archiwistów. Święto nie ma jeszcze takiej tradycji jak Międzynarodowy Dzień Archiwów. Zważywszy jednak, że jego obchody zaczynają nabierać własnego charakteru, z pewnością szybko przyjmie się jako święto, które ma uczcić zarówno pracowników archiwów zawodowo zajmujących się opieką, opracowaniem oraz udostępnianiem zbiorów archiwalnych, jak też tych, którzy czując potrzebę zachowania dla przyszłych pokoleń pamiątek przeszłości, dbają o nie w ramach działalności społecznej lub po prostu opiekują się w domowym zaciszu archiwami prywatnymi.

28 wrz 2021
Czytaj więcej  

Informacja o funkcjonowaniu czytelni Archiwum Państwowego w Warszawie

Uprzejmie informujemy, że czytelnie Archiwum Państwowego w Warszawie od dnia 10 maja 2021 r. są czynne do odwołania w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki  w godzinach 9.00 – 15.30.

W związku z ograniczonym zakresem działalności czytelni, Archiwum przyjmuje zamówienia na akta   (rewers) w formie elektronicznej.

 

10 sie 2021
Czytaj więcej  

Kompleksowa modernizacja energetyczna Oddziału w Otwocku

Budynek otwockiego oddziału Archiwum Państwowego w Warszawie został zakwalifikowany do termomodernizacji w ramach projektu finansowanego ze środków europejskich. 22 budynki należące do 17 Archiwów Państwowych w całej Polsce przejdą kompleksową termomodernizację. Przyczyni się to do znacznego zwiększenia ich energooszczędności i jest wyrazem opieki Państwa nad bogatym zbiorem archiwalnym. To kolejne, po termomodernizacji szkół artystycznych, przedsięwzięcie proekologiczne i chroniące polskie dziedzictwo kulturowe, realizowane przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

13 lip 2021
Czytaj więcej  

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności
realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

Zmień rozmiar tekstu
Zmień kontrast