Wystawa „Warszawa od nowa. Działalność Biura Odbudowy Stolicy” już otwarta!

2 kwi 2024

Wystawa Warszawa od nowa. Działalność Biura Odbudowy Stolicy już otwarta!

Od wtorku 2 kwietnia zapraszamy do zwiedzania naszej nowej wystawy czasowej. Tematem „Warszawy od nowa” jest działalność Biura Odbudowy Stolicy, którego akta przechowywane są w Archiwum Państwowym w Warszawie. W 2011 roku zostały one wpisane na listę Programu „Pamięć Świata” UNESCO, obejmującego najcenniejsze i najważniejsze dokumenty w dziejach ludzkości.
Na wystawie prezentujemy archiwalia związane z powojenną odbudową stolicy Polski ze zniszczeń wojennych: zdjęcia, plany, szkice, dokumenty, legitymacje. Dopełnieniem ekspozycji są pamiątki rodzinne przekazane nam przez osoby prywatne – świadków odbudowy Warszawy. Dokumenty te prezentujemy w ramach akcji społecznej Archiwum Odbudowy Stolicy prowadzonej przez APW.
Dzięki uprzejmości Warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz Zarządu Dróg Miejskich w Warszawie, wystawę można oglądać w dolnej części Galerii W-Z. Miejsce ekspozycji jest nieprzypadkowe, gdyż to część Warszawy na stałe wpisana w krajobraz (od)budowy powojennej stolicy. Organizatorem wystawy jest Archiwum Państwowe w Warszawie, a honorowy patronat nad ekspozycją objął Oddział Warszawski PTTK.
Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających do 15 kwietnia.
Serdecznie zapraszamy!

Autor: Redaktor

Data utworzenia: 2024-04-02

Data publikacji: 2024-04-2

Liczba odwiedzin: 214

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content