AKTUALNOŚCI

Informacja dla osób poszukujących swojej dokumentacji osobowo-płacowej

Emerytura to Twoje pieniądze, Twoja przyszłość. Poszukujesz dokumentacji dotyczącej Twojego zatrudnienia i wyczerpały się wszystkie możliwości dotarcia do niej? Zadzwoń lub napisz do Oddziału Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku. Istnieje od 2004 roku, a od 2013 jest częścią Archiwum Państwowego w Warszawie. Przechowuje on i udostępniania dokumentację z nieistniejących już zakładów pracy. Pomaga też w odnalezieniu akt – na podstawie Ogólnopolskiej Bazy Miejsc Przechowywania Dokumentacji Osobowej i Płacowej Pracowników.
Skontaktuj się z nami pod numerem telefonu (22) 724 76 05 lub napisz na adres mailowy apw.milanowek@warszawa.ap.gov.pl, ewentualnie skorzystaj ze skrytki EPUAP lub poczty tradycyjnej. W takim przypadku napisz na adres: Archiwum Państwowe w Warszawie, Oddział Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku, ul. Stefana Okrzei 1, 05-822 Milanówek

27 wrz 2023
Czytaj więcej  
Plakat Dzień Archiwisty Warszawa

Zaczyna się nasz I Festiwal z okazji Dnia Archiwisty

Archiwum Państwowe w Warszawie zaprasza od środy 27 września do wtorku 3 października na tygodniowy Festiwal z okazji Dnia Archiwisty. Każdego dnia w jednym z naszych oddziałów będzie działo się coś ciekawego: pokazy, warsztaty, wystawy, a nawet wręczenie nagród.

26 wrz 2023
Czytaj więcej  

Po konferencji „Educare necesse est…”

Zakończyła się tegoroczna VII Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — kobieta w społeczeństwie od średniowiecza do końca XX w.” Serdecznie dziękujemy wszystkim współorganizatorom, prelegentom i uczestnikom. Zapraszamy do obejrzenia naszej krótkiej fotorelacji (poniżej) z tego, co działo się we wtorek w Sali Kolumnowej Wydziału Historii UW oraz we środę w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Do zobaczenia i usłyszenia za rok! Wiemy już, jak brzmi temat przyszłorocznej ósmej edycji: „Codzienność w dokumencie, historiografii i dydaktyce”. Zapraszamy do udziału i życzymy udanych pomysłów!

20 wrz 2023
Czytaj więcej  
sowa symbol educare

VII Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — kobieta w społeczeństwie od...

Już w następnym tygodniu, we wtorek 19 września br., rozpoczyna się VII Ogólnopolska Konferencja Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — kobieta w społeczeństwie od średniowiecza do końca XX w.”. Tradycyjnie obrady trwają dwa dni. Pierwszego dnia odbywają się na terenie Uniwersytetu Warszawskiego (w Sali Kolumnowej mieszczącej się na parterze siedziby Wydziału Historii, Krakowskie Przedmieście 26/28), drugiego dnia w sali konferencyjnej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli na ulicy Świętojerskiej 9. 

14 wrz 2023
Czytaj więcej  
Otwarcie wystawy

„Chłopi w Archiwum” trafili na Barbakan

8 września na warszawskim Barbakanie została otwarta wystawa plenerowa „Chłopi w Archiwum”. Tę ekspozycję – inspirowaną powieścią i czasami Reymonta oraz nową, animowaną, malarską ekranizacją powieści naszego noblisty – można oglądać na murach do końca października.
Na otwarciu gośćmi specjalnymi byli: Dorota Stalińska – aktorka wcielająca się w filmie w rolę Jagustynki, oraz Michał Janicki – kierownik grupy malarzy i animatorów pracujących nad „Chłopami”. Nowa ekranizacja właśnie w miniony weekend miała swoją światową premierę na festiwalu w Toronto, a od 13 października trafi do polskich kin.

11 wrz 2023
Czytaj więcej  

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content