AKTUALNOŚCI

Fotografia kobiety na mównicy z mikrofonem i kobiety stojącej obok niej

Debata: Wojna i kultura – doświadczenia i wyzwania

20 czerwca 2024 roku, dla uczczenia jubileuszu 70-lecia przyjęcia Konwencji z 14 maja 1954 roku o ochronie dóbr kulturalnych w razie konfliktu zbrojnego, upowszechniania „Błękitnej Tarczy”, Programu pogotowia, pomocy, doradztwa na rzecz zagrożonego dziedzictwa kultury oraz dorobku prof. Jana Zachwatowicza, Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie, Archiwum Państwowe w Warszawie, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Polski Komitet Błękitnej Tarczy zorganizowały wspólnie ekspercką dyskusję „Wojna i kultura – doświadczenia i wyzwania” z udziałem prof. Krystyny Zachwatowicz-Wajdy, prof. Stanisława Waltosia, Agaty Wąsowskiej-Pawlik i Krzysztofa Sałacińskiego. W wydarzeniu wzięła udział także p. Dyrektor APW, Magdalena Wiercińska.

 

21 cze 2024
Czytaj więcej  
Plakat kokurs genealogiczny edycja trzecia

Konkurs „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” rozstrzygnięty!

Poznaliśmy laureatów tegorocznej 3. edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”. Spośród 46 prac, które zakwalifikowały się do szczebla ogólnopolskiego, Kapituła Konkursu wyłoniła 3 laureatów. Wśród nich znalazła się Alicja Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Dzieci Syberyjskich w Starej Wsi, która zajęła II miejsce. Serdecznie gratulujemy!

19 cze 2024
Czytaj więcej  

II Festiwal Archiwum Państwowego w Warszawie z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów 2024

9 czerwca odbędzie się Międzynarodowy Dzień Archiwów. Święto jest obchodzone od 2007 r., gdy ustanowiono je podczas 16. Międzynarodowego Kongresu Archiwów w Kuala Lumpur. Dzień ten ma na celu upamiętnienie rocznicy powstania Międzynarodowej Rady Archiwów w 1948 r. pod auspicjami UNESCO. Wydarzenie będziemy obchodzili po raz siedemnasty, a APW po raz drugi w formie tygodniowego festiwalu.

6 cze 2024
Czytaj więcej  
Fotografia Bazyliszka stojącego w wejściu do bramy od ul. Nowomiejskiej. Po lewej stronie widoczny plakat Nocy Muzeów 2024, a po prawej wejście do Kawiarni Nowomiejskiej.

Noc Muzeów w Archiwum Państwowym w Warszawie

Za nami jubileuszowa 20. edycja Nocy Muzeów w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznej ekspozycji w Archiwum Państwowym w Warszawie było Wesele Jagny. Wybór tematu nawiązywał do upływającej w tym roku setnej rocznicy przyznania literackiej Nagrody Nobla Władysława Reymontowi za powieść „Chłopi”.

20 maj 2024
Czytaj więcej  
Plakat prezentujący konkurs genealogiczny do szkół podstawowych.

Finaliści III edycji konkursu “Bez korzeni nie zakwitniesz

Wyniki konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna”

Szanowni Państwo, 
I etap III edycji konkursu „Bez korzeni nie zakwitniesz. Moja Wielka i Mała Ojczyzna” w kategorii klas IV – VII w województwie mazowieckim został rozstrzygnięty. 

Komisja Konkursowa – zgodnie z zapisami Regulaminu Konkursu – dokonała wyboru trójki finalistów, których prace zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego, a są to:

20 maj 2024
Czytaj więcej  

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content