W ramach Europejskich Dni Dziedzictwa serdecznie zapraszamy Państwa do uczestnictwa
(poniżej zależy wpisać wszystkie wolne miejsca praktyk studenckich, którymi dysponuje urząd i podlinkować do bazy CBOP)
Materiały informacyjne oraz dokumenty wzorcowe przydatne przy organizacji praktyki studenckiej w administracji rządowej w 2015 r. są dostępne na stronie Departamentu Służby Cywilnej KPRM (http://dsc.kprm.gov.pl/aktualnosci/praktyki-studenckie-w-administracji-rzadowej-w-2015-roku)
Studentów zainteresowanych kontaktem z naszym urzędem/jednostką i uzyskaniem dodatkowych informacji zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 22 635 92 42/43 w. 117 lub mailowo pod adresem: edukacja@warszawa.ap.gov.pl .
1 sierpnia 1944 roku w okupowanej Warszawie, w wyniku decyzji gen. Tadeusza „Bora” – Komorowskiego komendanta głównego Armii Krajowej wybuchło powstanie. Dowódcą walczących oddziałów liczących około 23 tysięcy żołnierzy był gen. Antoni Chruściel „Monter”. Podjęły działalność władze cywilne i wojskowe podległe rządowi RP w Londynie. Zorganizowano administrację, służby sanitarne i ratownicze. Łącznie z ochotnikami liczebność oddziałów wzrosła do około 50 tysięcy żołnierzy-powstańców częściowo uzbrojonych w nieliczne karabiny, pistolety, granaty i butelki z benzyną.
Siły garnizonu niemieckiego, stacjonującego w tym czasie w Warszawie, liczyły około 15 tysięcy żołnierzy. W krótkim czasie zostały dodatkowo wzmocnione wojskiem, oddziałami SS i policją i wsparte lotnictwem, bronią pancerną i artylerią. W sumie siły niemieckie dysponowały 50 tysiącami dobrze uzbrojonych i wyszkolonych żołnierzy.
Stowarzyszenie Muzeum Jedwabnictwa Milanowskiego przy współpracy z Archiwum zaprasza na wystawę „OGRÓD JEDWABNY im. Stanisławy i Henryka Witaczków”.
Ekspozycję można obejrzeć w wakacje w gmachu Archiwum Dokumentacji Osobowej i Płacowej w Milanówku przy ul. Okrzei 1, w godz. 8.00-15.00.