Promocja książki

10 wrz 2020

Archiwum Państwowe w Warszawie ma zaszczyt zaprosić na promocję książki Zofii Marianny Wróbel, Wspomnienia… i nie tylko (1941-1960). Udrzyn – wieś w Puszczy Białej. Liceum Pedagogiczne w Pułtusku, której jest współwydawcą, wspólnie z Pułtuskim Towarzystwem Społeczno-Kulturalnym i Pułtuską Biblioteką Publiczną im. Joachima Lelewela.

Autorka, znana pułtuska nauczycielka, opisuje swoje dzieciństwo na biednej, kurpiowskiej wsi w okresie okupacji niemieckiej i w pierwszej dekadzie PRL. Przedstawia ówczesne sposoby gospodarowania i radzenia sobie z trudnymi warunkami życia, jak i i przypomina – ginące niemal na naszych oczach – obyczaje. W części II Z.M. Wróbel opisuje lata nauki w Państwowym Liceum Pedagogicznym w Pułtusku, szkole przygotowującej przyszłą kadrę nauczycielską i stąd poddanej szczególnej “opiece ideologicznej” państwa.

Książka została wydana drukiem dzięki wsparciu finansowemu Starosty Powiatu Pułtuskiego Jana Zalewskiego, Burmistrza miasta Pułtusk Wojciecha Gregorczyka, Starosty Powiatu Wyszkowskiego Jerzego Żukowskiego i Wójta Gminy Brańszczyk Wiesława Przybylskiego.

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne promocja odbędzie się na świeżym powietrzu.

Pliki do pobrania

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Łukasz Paluch

Data utworzenia: 2020-09-10

Data publikacji: 2020-09-10

Liczba odwiedzin: 279

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content