Archiwum Państwowe w Warszawie poszukuje pracownika do Pracowni Masowej Konserwacji Archiwaliów i Profilaktyki Konserwatorskiej w Milanówku na stanowisko pomocnika konserwatora. Do jego głównych obowiązków będzie należało przeprowadzenie prac zabezpieczających dokumentów w procesie konserwacji masowej. Oferujemy przeszkolnie wstępne oraz późniejszą asystę i doradztwo w wykonywanych czynnościach. Od kandydata/kandydatki oczekujemy chęci uczenia się, sprawności fizycznej, cierpliwości oraz uczciwości w podejściu do obowiazków. Zachęcamy do składania aplikacji.
W dniu 26 stycznia br. Archiwum gościło prof. Tomoki Takedę z Daito Bunka University w Tokio. Prof. Takeda jest specjalistą z zakresu stosunków międzynarodowych oraz historii japońskiej polityki i zagranicznej dyplomacji. Jego zainteresowania naukowe obejmują również dokumentację i archiwizację materiałów historycznych współczesnej Japonii.
Archiwum Państwowe w Warszawie z przykrością informuje, że 18 stycznia 2018 r. odszedł dr Mieczysław Motas.
Wszystkich zainteresowanych genealogią, tworzeniem rodzinnego archiwum zapraszamy 25 stycznia /czwartek/ na kolejne konsultacje z cyklu „Domowa Szuflada„. W trakcie konsultacji można uzyskać porady jak zachować rodzinne pamiątki, jak je przechowywać, jak konserwować i uporządkować. Porozmawiamy również o genealogii.
Godzina 16.15-17.15.
Miejsce: Archiwum Państwowe w Warszawie, Krzywe Koło 7.
Archiwum Państwowe w Warszawie oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli Wydział w Warszawie już po raz kolejny zapraszają nauczycieli historii (i nie tylko historii) na zajęcia poświęcone źródłom historycznym, które odbywać się będą w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie w ramach 20-godzinnego kursu doskonalenia zawodowego na temat „Archiwum jako warsztat pracy nauczyciela historii”.