Zmarła Urszula Wieczorek

16 sty 2019

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 10 stycznia 2019 roku zmarła Urszula Wieczorek, archiwistka, wieloletni kierownik Oddziału Fotografii Archiwum Dokumentacji Mechanicznej (obecnie: Narodowe Archiwum Cyfrowe).

Urszula Wieczorek brała czynny udział w szkoleniach młodzieży z zakresu archiwistyki, głównie zasad gromadzenia, zabezpieczania i opracowania dokumentacji audiowizualnej. Przygotowywała i prezentowała liczne wystawy i prelekcje dotyczące dokumentacji fotograficznej. Udzielała licznych konsultacji archiwistom z różnych instytucji i osobom prywatnym gromadzącym fotografie. Brała aktywny udział w konferencjach naukowych, wygłaszając referaty. Prze kilka kadencji uczestniczyła w pracach Komisji Zakupów przy Naczelnym Dyrektorze Archiwów Państwowych, decydując o kształtowaniu narodowego zasobu archiwalnego. Od 1985 roku była aktywnym członkiem Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.

Ostatnie pożegnanie śp. Urszuli Wieczorek odbędzie się 17 stycznia 2019 roku o godz. 12:00, w kościele św. Katarzyny (ul. Fosa 17, Warszawa).

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-01-16

Data publikacji: 2019-01-16

Liczba odwiedzin: 386

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content