Zapraszamy na 20. edycję Nocy Muzeów do Archiwum Państwowego w Warszawie!

10 maj 2024

Już w sobotę, 18-ego maja, odbędzie się jubileuszowa – 20. edycja Nocy Muzeów. Wśród warszawskich instytucji biorących udział w tym wydarzeniu nie może zabraknąć naszego Archiwum. Zapraszamy na Wesele Jagny… w Archiwum Państwowym w Warszawie.

Szczegóły wydarzenia

W tym roku mija 100 lat od literackiej Nagrody Nobla dla Władysława Reymonta. Z tej okazji zapraszamy do świata „Chłopów”. Przymierzcie ślubny wieniec Jagny i zobaczcie fotografie z autentycznych wesel. zobaczcie, jak robiono słynne łowickie wycinanki. Obejrzyjcie opowiadające o tamtej epoce dokumenty, księgi i grafiki z zasobów Archiwum Państwowego w Warszawie. Poznajcie historię chłopów i chłopek, ich życie, folklor i tradycje. Poznajcie Reymonta i zaskakujące fakty z jego biografii. Poznajcie sztukę z tamtej epoki, która wywarła wpływ na pisarza i na najnowszą ekranizację jego „Chłopów”.

Informacje praktyczne

Na nasze wydarzenie zorganizowane przy okazji Nocy Muzeów 2024 będzie można się dostać bramami od strony ul. Nowomiejskiej lub od ul. Krzywe Koło (wrota obok głównego wejścia do Archiwum Państwowego w Warszawie).

 


Plakat promujący Noc Muzeów w APW

Autor: Redaktor

Data utworzenia: 2020405-10

Data publikacji: 2024-05-10

Liczba odwiedzin: 166

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content