Wystawa “Pierwsze dni Niepodległości” w Archiwum Państwowym w Warszawie – fotorelacja

7 lis 2018

6 listopada br. w siedzibie Archiwum Państwowego w Warszawie odbył się wernisaż wystawy „Pierwsze dni Niepodległości”, zorganizowanej przez Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych w Warszawie oraz archiwa państwowe.

Zebranych gości, wśród których byli przedstawiciele instytucji państwowych oraz instytucji polonijnych z Argentyny, Francji, Włoch, USA i Wielkiej Brytanii, przywitali dyrektor Archiwum Państwowego w Warszawie Monika Jurgo-Puszcz, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Wojciech Woźniak oraz Dyrektor Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku Robert Supeł. Następnie głos zabrał profesor Grzegorz Nowik, kierownik Działu Historii i Badań Naukowych Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, który wygłosił prelekcję związaną z tematem przewodnim wystawy.

Podczas drugiej części uroczystości wszyscy uczestnicy mieli okazję zapoznać się z wystawą, która była zaprezentowana w Sali Pod Modrzewiowym Stropem. Tematem ekspozycji są okoliczności i wydarzenia towarzyszące odradzającemu się państwu polskiemu. Na wystawie zaprezentowano m. in. wiele dokumentów ikonograficznych, które są przechowywane w archiwach państwowych.

Wystawa ,,Pierwsze dni Niepodległości” będzie eksponowana w naszej siedzibie do 16 listopada br.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-11-07

Data publikacji: 2018-11-7

Liczba odwiedzin: 330

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content