Wystawa o drogach do Niepodległej

30 paź 2018

Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Łowiczu jest współorganizatorem wystawy „Drogi do Niepodległej”, która zostanie otwarta 4 listopada 2018 r. o godz. 16:00 w Muzeum w Łowiczu. Ekspozycja składać się będzie z trzech odrębnych wystaw eksponatów, pochodzących ze zbiorów Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum w Łowiczu i łowickiego oddziału APW.

Z zasobu archiwalnego zostaną pokazane m.in. zdjęcia i karty pocztowe o tematyce legionowej ze zbiorów Maurycego Klimeckiego i Władysława Tarczyńskiego oraz fotografie komendantów IX obwodu POW w Łowiczu, pochodzące ze zbiorów łowickich Tadeusza Gumińskiego. Zaprezentowane zostaną także materiały z zespołu archiwalnego Koła Związku Peowiaków powiatu łowickiego w Łowiczu, w tym księga protokołów z posiedzenia Powiatowej Komisji Kwalifikacyjnej b. Obwodu Łowicz POW z 10 VII 1938 r., zawierająca biogramy członków POW.

Wernisaż wystawy znalazł się w programie łowickich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Serdecznie zapraszamy.

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-10-30

Data publikacji: 2018-10-30

Liczba odwiedzin: 255

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content