Wystawa Klimeckiego w Łowiczu – fotorelacja

23 maj 2017

Wzorem lat ubiegłych, oddział APW w Łowiczu brał udział w zorganizowanych przez łowickie Muzeum 20 maja 2017 Nocy Muzeów.

W tym roku zaproponowana zwiedzającym została wystawa „Pan radca Klimecki (1893-1967)”, składająca się z archiwaliów ilustrujących działalność zasłużonego dla Łowicza urzędnika Magistratu, pasjonata historii i kultury regionu oraz kolekcjonera. Dodatkową atrakcją było przejście do sali wystawowej przez magazyny archiwalne od strony dawnej kaplicy św. Karola Boromeusza.

Na wystawie zostały pokazane zdjęcia i dokumenty z życia prywatnego i zawodowego Maurycego Klimeckiego, jego działalności społecznej oraz wynikające z pasji kolekcjonerskich. Wśród eksponowanych materiałów znalazły się m.in. fotografie z występów Powiatowego Zespołu Pieśni i Tańca w 1956 r., ofiarowane przez Wincentego Kaźmierczaka – znanego w kraju kierowcy Wesołego Autobusu oraz materiały z przygotowywanej przez Klimeckiego w 1935 r. wystawy „Jak powstaje pasiak, haft i wycinanka łowicka”. Z obszernej kolekcji druków ulotnych zaprezentowano m.in. przedwojenne zdjęcia i karty pocztowe z wizerunkiem marszałka Józefa Piłsudskiego i Legionów Polskich, etykiety wyrobów łowickich, exlibrisy, druki reklamowe oraz zaproszenia na wystawy, otwarcia i wizyty znamienitych osób.

Z uwagi na ograniczona ilość miejsca, na ekspozycję przygotowano dla gości druki wejściówek z wizerunkiem Maurycego Klimeckiego. Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem i obejrzało ją około 100 osób.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-05-23

Data publikacji: 2017-05-23

Liczba odwiedzin: 140

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności
realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji