Wyścig po historię

26 wrz 2018

W dniu 20 września 2018 roku odbyła się XII edycja konkursu dla dzieci i młodzieży „Wyścig po historię” zorganizowanego przez: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela.

Start nastąpił o godzinie 10.30 przed siedzibą Archiwum z udziałem Burmistrz Miasta Pułtusk Doroty Subdy i Zastępcy Burmistrza Andrzeja Popowicza. Drużyny, po udzieleniu odpowiedzi na pytanie oraz zaopatrzeniu w mapki, wyruszały w 5-minutowych odstępach na trasę biegu, by na kolejnych 8 punktach kontrolnych rozlokowanych na terenie miasta odpowiadać na pytania z historii i kultury regionu oraz uczestniczyć w konkurencjach sportowych (bieg, strzelanie piłką do bramki, strzelanie z łuku).

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Nagrody, ufundowane przez Gminę Pułtusk i Pułtuskie Towarzystwo-Społeczno-Kulturalne (tablety, medale) wręczyła burmistrz Dorota Subda i Dyrektor Domu Polonii Michał Kisiel. Dyplomy dostali wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele – opiekunowie drużyn.

(Autor zdjęć: Kamil Uchnast)

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-09-26

Data publikacji: 2018-09-26