Wyścig po historię

20 wrz 2016

Już po raz dziesiąty w dniu 15 września odbył się konkurs dla dzieci i młodzieży „Wyścig po historię”, który zainaugurował „Dni Patrona Pułtuska” – św. Mateusza. Start nastąpił o godzinie 10.30 przed siedzibą Archiwum, z udziałem władz miasta z Burmistrzem Krzysztofem Nuszkiewiczem na czele. Drużyny, po udzieleniu odpowiedzi na pytanie oraz zaopatrzeniu w mapki, wyruszały w 5-minutowych odstępach na trasę biegu, by na kolejnych 8 punktach kontrolnych rozlokowanych na terenie miasta odpowiadać na pytania z historii i kultury regionu oraz uczestniczyć w konkurencjach sportowych (bieg, strzelanie piłką do bramki, strzelanie z łuku).

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęło (po raz czwarty z rzędu!) Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Cenne nagrody, ufundowane przez Gminę Pułtusk, Pułtuskie Towarzystwo-Społeczno-Kulturalne, Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela i Archiwum Państwowe w Warszawie wręczył burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. Dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele – opiekunowie drużyn.

Organizatorzy biegu: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Pułtuska Biblioteka Publiczna im. Joachima Lelewela.

Autor: Monika Jurgo-Puszcz

Data utworzenia: 2016-09-20

Data publikacji: 2016-09-20