Wyścig po historię 2019

24 wrz 2019

W dniu 19 września 2019 r. odbyła się XIII edycja konkursu dla dzieci i młodzieży “Wyścig po historię” zorganizowanego przez: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela.

Konkurs był częścią “Dni patrona Pułtuska”. Start nastąpił o godzinie 10.30 przed siedzibą Archiwum. Drużyny, po udzieleniu odpowiedzi na pytanie oraz zaopatrzeniu w mapki, wyruszały w 5-minutowych odstępach na trasę biegu, by na kolejnych 8 punktach kontrolnych rozlokowanych na terenie miasta odpowiadać na pytania z historii i kultury regionu oraz uczestniczyć w konkurencjach sportowych (bieg, strzelanie piłką do bramki, strzelanie z łuku). Finał odbył się w dawnym zamku biskupów płockich – obecnie Domu Polonii.

Zwyciężyła drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. mjr. Henryka Sucharskiego w Pułtusku w składzie: Wiktoria Żołnierzak, Sebastian Grzegorek, Adrian Nuszkiewicz, Mateusz Tyszkiewicz. Nagrody, ufundowane przez Gminę Pułtusk (opaski interaktywne, medale) wręczył Burmistrz miasta Pułtusk pan Wojciech Gregorczyk i Dyrektor Domu Polonii pan Michał Kisiel. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki z logo APW.

(Autor zdjęć: Kamil Uchast, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela)

 

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-09-24

Data publikacji: 2019-09-24

Liczba odwiedzin: 368

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content