Wyścig po historię

28 wrz 2017

W dniu 20 września 2017 roku odbyła się XI edycja konkursu dla dzieci i młodzieży „Wyścig po historię” zorganizowanego przez: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne i Pułtuską Bibliotekę Publiczną im. Joachima Lelewela. Start nastąpił o godzinie 10.30 przed siedzibą Archiwum z udziałem Burmistrza Miasta Pułtusk Krzysztofa Nuszkiewicza. Drużyny, po udzieleniu odpowiedzi na pytanie oraz zaopatrzeniu w mapki, wyruszały w 5-minutowych odstępach na trasę biegu, by na kolejnych 8 punktach kontrolnych rozlokowanych na terenie miasta odpowiadać na pytania z historii i kultury regionu oraz uczestniczyć w konkurencjach sportowych (bieg, strzelanie piłką do bramki, strzelanie z łuku).

W kategorii gimnazjów I miejsce zajęło Publiczne Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Pułtusku, w kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła (po dogrywce) Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ireny Szewińskiej w Pułtusku. Cenne nagrody, ufundowane przez Gminę Pułtusk, Pułtuskie Towarzystwo-Społeczno-Kulturalne, Archiwum Państwowe w Warszawie i „Pułtuską Gazetę Powiatową” (okulary VR, powerbanki, medale, książki) wręczył burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz. Dyplomy dostali wszyscy uczestnicy konkursu oraz nauczyciele – opiekunowie drużyn.

Dodatkowo Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku otrzymało specjalne podziękowanie i zostało uhonorowane przez władze miasta medalem pamiątkowym wybitym okazji 20-lecia Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza.

(fot. Kamili Uchnast, zdjęcia dzięki uprzejmości Pułtuskiej Biblioteki Publicznej im. J. Lelewela)

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-09-28

Data publikacji: 2017-09-28