Współpraca z Fundacją Uniwersytet Dzieci

8 kwi 2016

Archiwum Państwowe w Warszawie rozpoczęło współpracę z Fundacją Uniwersytet Dzieci (Uniwersytet Dzieci) — pierwszym i największym uniwersytetem dziecięcym w Polsce, który od 2007 r. zaprasza dzieci na wykłady i warsztaty. Pracownicy archiwum prowadzący zajęcia z młodymi studentami dołączyli w ten sposób do grona specjalistów z różnych dziedzin, którzy pomagają najmłodszym słuchaczom odkryć i zrozumieć tajniki współczesnego świata.

W ramach projektu realizowanego w Archiwum Państwowym w Warszawie młodzi uczestnicy zajęć poszukują w archiwum papierków po cukierkach. Starają się też znaleźć odpowiedzi na pytania: czyje zdjęcia możemy znaleźć w archiwum? dlaczego ktoś gromadzi sterty dokumentów i starych reklam? kto to jest druciarz i jak wyglądały pieniądze sto lat temu? W ten sposób, pod kierunkiem prowadzących zajęcia dowiadują się, jakie materiały przechowywane są w archiwum i dlaczego, jak wygląda praca archiwisty oraz jak należy chronić siebie i materiały archiwalne, by móc z nimi bezpiecznie pracować. W organizowanej obecnie w Archiwum Państwowym w Warszawie edycji zajęć dotychczas wzięło udział ok. 150 studentów Uniwersytetu Dzieci.

 

 

 

 

Autor: Monika Jurgo-Puszcz

Data utworzenia: 2016-04-08

Data publikacji: 2016-04-8

Liczba odwiedzin: 308

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content