Wizyta studyjna pracowników Archiwum Wojewódzkim Opplandu w Lillehammer

29 lis 2017

W ramach programu Konserwacja i Rewitalizacja Dziedzictwa Kulturowego – Fundusz Wymiany Dwustronnej finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego zawitali do nas przedstawiciele Opplandsarchiver Adveling Maihaugen w Lillehammer.

Wizyta ta poprzedzona była wyjazdem pracowników Archiwum Państwowego w Warszawie, którzy zapoznali się z organizacją służby archiwalnej w Norwegii. W dniach 27-29 listopada nasi goście mieli okazje zapoznać się z pracami kierowanymi przez Centralne Laboratorium Konserwacji Archiwaliów Archiwum Głównego Akt Dawnych, Pracownię Masowej Konserwacji Archiwaliów i Profilaktyki Konserwatorskiej w Milanówku, Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Archiwum Państwowe w Warszawie. Podczas odwiedzin zaproszeni archiwiści zaznajomili się z materiałami archiwalnymi stanowiącymi nasz zasób oraz obejrzeli urządzenia, na których wykonywane są reprodukcje i kopie cyfrowe. Dzięki projektowi nawiązano istotne kontakty, które umożliwią regularną wymianę doświadczeń na polu archiwalnym oraz dyskusję nad aktualnymi problemami.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-11-29

Data publikacji: 2017-11-29

Liczba odwiedzin: 222

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content