Wizyta prof. Tomoki Takedy w Archiwum Państwowym w Warszawie.

26 sty 2018

W dniu 26 stycznia br. Archiwum gościło prof. Tomoki Takedę z Daito Bunka University w Tokio. Prof. Takeda jest specjalistą z zakresu stosunków międzynarodowych oraz historii japońskiej polityki i zagranicznej dyplomacji. Jego zainteresowania naukowe obejmują również dokumentację i archiwizację materiałów historycznych współczesnej Japonii.

Po przywitaniu gościa przez z-cę Dyrektora p. Annę Wajs, zaprezentowano zakres działania Archiwum Państwowego w Warszawie oraz jego historię, a następnie pokazano najciekawsze jednostki aktowe z zasobu Archiwum. Duże zainteresowanie prof. Takedy wzbudziły akta Biura Odbudowy Stolicy oraz księgi metrykalne i akta stanu cywilnego. Prezentacja zbiorów fotografii – zdjęć Warszawy z początku XX w. oraz Warszawy powojennej, wzbogacona była o emisję filmu z procesu odbudowy Starego Miasta. Prof. Takeda miał również okazję zapoznać się z pracą naszych archiwistów i uzyskać informację o bieżących  projektach realizowanych przez Archiwum Państwowe w Warszawie.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-01-26

Data publikacji: 2018-01-26

Liczba odwiedzin: 248

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content