Wizyta archiwistów z Łodzi

17 maj 2019

W dniu 17 maja łowicki oddział APW gościł członków Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Łodzi. Ponad 50-osobowa grupa archiwistów zwiedziła biura i magazyny Archiwum w Łowiczu, obejrzała także wystawę archiwalną „Łowiczanie w walce o niepodległość”, która została przygotowana na „Noc Muzeów”.

W czytelni naukowej gościom z Łodzi zaprezentowano najciekawsze w zasobie materiały archiwalne, w tym m.in. księgę uchwał sądu cechowego szewców w Łowiczu z lat 1631-1745, księgę ekspens i percept cechu kupców w Łowiczu z lat 1701-1805 i paszport wydany przez konsula austriackiego w Warszawie gen. Janowi hr. Krukowieckiemu z 1831 roku.

Po obejrzeniu siedziby łowickiego Archiwum goście udali się do łowickiego ratusza, gdzie mieli okazję spotkać się z burmistrzem miasta Krzysztofem Janem Kalińskim. O historii sali radzieckiej, którą oddano dla obrad Rady Miejskiej w Łowiczu równo przed stu laty, opowiedział zebranym kierownik naszego łowickiego oddziału Marek Wojtylak.

Na zdjęciu członkowie Stowarzyszenia Archiwistów Polskich Oddział w Łodzi przed wejściem do oddziału APW w Łowiczu, fot. A. Raróg

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-05-17

Data publikacji: 2019-05-17

Liczba odwiedzin: 346

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content