Warsztaty genealogiczne w Oddziale w Otwocku

8 lis 2019

W Archiwum Państwowym w Warszawie Oddział w Otwocku w dniu 15 listopada 2019 r. o godzinie 10:00 i 16:00, odbędą się warsztaty genealogiczne w naszej siedzibie przy ul. Górnej 7 w Otwocku.

Powyższe warsztaty odbywają się w ramach projektu „Archiwa Rodzinne Niepodległej”, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na unikalną wartość rodzinnych pamiątek i aktywne zaangażowanie w świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
W trakcie warsztatów poruszone będą następujące zagadnienia:

  • dokumenty rodzinne i ich bohaterowie – o potrzebie zbierania i zabezpieczania dokumentów, świadectw o przodkach i ich historii wplecionej w historię Polski,
  • zabezpieczanie i konserwacja dokumentów w domu – omówienie i prezentacja dostępnych technik,
  • digitalizacja dokumentów – zabezpieczanie przez kopiowanie,
  • przekazanie rodzinnego zbioru do archiwum państwowego

Dodatkowo zaprezentowany zostanie przykładowy zbiór dokumentów rodzinnych, przechowywany w zasobie Archiwum, materiały archiwalne będące źródłem do poszukiwań informacji o przodkach oraz witryna internetowa www.szukajwarchiwach.pl – miejsce poszukiwań i publikacji zdigitalizowanych dokumenty z zasobu archiwów państwowych.  Zapraszamy do uczestnictwa.

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-11-08

Data publikacji: 2019-11-8

Liczba odwiedzin: 177

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji