Warsztaty genealogiczne w Łowiczu

22 lut 2016

W dniu 18 lutego 2016 r. w sali ślubów Urzędu Stanu Cywilnego w Łowiczu przy ul. Podrzecznej 20 odbyły się warsztaty genealogiczne dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Zajęcia poprowadził kierownik łowickiego oddziału APW Marek Wojtylak.

Prowadzący omówił materiały archiwalne z zasobu oddziału, które mogą być wykorzystane w badaniach genealogicznych, przedstawił również internetowe bazy danych, będące przydatne w poszukiwaniach przodków.

Zaprzyjaźniona z łowickim Archiwum, Pani Dorota Wysocka z Łowicza podzieliła się z słuchaczami wynikami kilkuletnich własnych badań nad dziejami rodziny. Uczestnicy warsztatów mieli również okazję obejrzenia różnych programów do tworzenia drzew genealogicznych. W dyskusji, która wywiązała się w czasie zajęć, podkreślono wagę dokumentów i zdjęć przechowywanych w „domowych szufladkach”, jak również potrzebę systematycznego gromadzenia różnych relacji i wspomnień rodzinnych, które mogą okazać się cennym źródłem wiedzy dla przyszłych pokoleń.

Autor: Monika Jurgo-Puszcz

Data utworzenia: 2016-02-22

Data publikacji: 2016-02-22

Liczba odwiedzin: 327

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content