V OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ARCHIWISTÓW I HISTORYKÓW „Educare necesse est… — Rzeczpospolita małych ojczyzn”

23 cze 2021

W dniach 30 czerwca–1 lipca br. odbędzie się piąta już konferencja z cyklu „Educare necesse est…”. Podobnie jak wcześniejsze, ma ona na celu wymianę doświadczeń trzech środowisk na co dzień pracujących ze źródłami — archiwistów, nauczycieli oraz pracowników wyższych uczelni. W tym roku obrady poświęcone będą zagadnieniom z dziedziny historii lokalnej i regionalnej (Historia „naszej małej ojczyzny”, czyli miejsce, rola i znaczenie historii lokalnej i regionalnej; Historia lokalna i regionalna w edukacji szkolnej; Źródła archiwalne do historii lokalnej i regionalnej — charakterystyka i możliwości ich praktycznego wykorzystania). W przeciwieństwie do spotkań z lat poprzednich będą się one odbywać, ze względu na warunki pandemiczne, w systemie online — na platformie Google Meet.  

 

W związku z tym uprzejmie zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani tematyką konferencji, do udziału w niej online. Program obrad dostępny jest na stronie internetowej konferencji (http://agad.gov.pl/EDU/educare.html). W programie znajduje się aktywny link (Dołącz w Google Meet) — klikając w ten link dołączamy do uczestników spotkania.  

Organizatorami tegorocznej konferencji, podobnie jak poprzednich, są: Archiwum Państwowe w Warszawie, Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, Wydział Historii Uniwersytetu Warszawskiego, Archiwum Główne Akt Dawnych, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych). 

 

Program konferencji

 

Galeria


Autor: Łukasz Paluch

Data utworzenia: 2020-06-22

Data publikacji: 2021-06-23

Liczba odwiedzin: 410

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content