Tytuł dla Archiwum Państwowego w Warszawie Oddział w Łowiczu

7 lis 2018

Występem Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego uczczono w dniu 3 listopada 2018 r. w sali kinowej Łowickiego Ośrodka Kultury 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i powstania 10 Pułku Piechoty, stacjonującego w okresie międzywojennym na stałe w Łowiczu. Koncert był również dedykowany Stowarzyszeniu Historycznemu im. 10 Pułku Piechoty, który uczcił w ten sposób 10 rocznicę swego powstania.

Przed samym koncertem łowicki oddział APW otrzymał z rąk prezesa stowarzyszenia Piotra Marciniaka honorowy tytuł „Zasłużony dla Stowarzyszenia Historycznego im. 10 Pułku Piechoty” za czynne wspieranie stowarzyszenia w zachowaniu pamięci i tradycji 10 Pułku Piechoty. Okolicznościowy dyplom odebrali pracownicy oddziału: kier. Marek Wojtylak i Anna Raróg.

Stowarzyszenie od 2013 r. znajduje się na liście podmiotów wytwarzających materiały archiwalne wchodzące w skład ewidencjonowanego niepaństwowego zasobu archiwalnego. Archiwum w Łowiczu zorganizowało dla członków stowarzyszenia warsztaty na temat archiwizacji i ochrony materiałów archiwalnych, wspomagało również stowarzyszenie w organizację wystaw, m.in. na temat historii sportu w Łowiczu w okresie międzywojennym.

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-11-07

Data publikacji: 2018-11-7

Liczba odwiedzin: 343

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content