Slavic Capitals in 2D

10 lut 2022 Powrót

Slavic Capitals in 2D. History of Slavic Capitals Through the Archival Materials, Ljubljana 2013, ss. 154 + 2 nlb

Publikacja towarzysząca wystawie o takim samym tytule, otwartej w maju 2013 r. w siedzibie UNESCO w Paryżu, będącej rezultatem projektu zainicjowanego przez Slavic Cultures w Lublanie, który został zrealizowany w ramach współpracy przez archiwa z 13 państw słowiańskich (Białoruś, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Czechy, Czarnogóra, Chorwacja, Macedonia, Polska, Rosja, Słowacja, Słowenia, Serbia, Ukraina)

Składa się ze wstępu, 13 rozdziałów merytorycznych, poświęconych poszczególnym stolicom państw słowiańskich (Belgrad, Bratysława, Cetynia, Kijów, Lublana, Mińsk, Moskwa, Praga, Sarajewo, Skopje, Sofia, Warszawa, Zagrzeb), przedstawiających je w ujęciu historycznym, katalogu wystawy oraz części informacyjnej poświęconej organizatorom wystawy. Wydawnictwo zostało przygotowane w języku angielskim oraz językach narodowych państw uczestniczących w projekcie.

 

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content