Promocja albumu “Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego”

6 lis 2018

Archiwum Państwowe w Warszawie wraz z Wydawnictwem Skarpa Warszawska mają zaszczyt zaprosić na promocję albumu “Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego”. Spotkanie promocyjne odbędzie się 8 listopada 2018 o godz. 17:00 w Archiwum Państwowym w Warszawie, wejście od ul. Krzywe Koło 9. W tym dniu odbędzie się również promocja powieści sensacyjnej osadzonej w realiach Warszawy 1918 r. pt. “Konsul”, autorstwa Krzysztofa Beśki.

 

Zdzisław Marcinkowski (1881-1944?) był przez całe swoje życie związany z Warszawą. Tu mieszkał, pracował i tutaj też zrobił najwięcej swoich zdjęć. Fotografował ważne wydarzenia, znanych ludzi, zabytki, ale także życie zwykłych mieszkańców stolicy. Wykonał też wiele zdjęć różnych małych polskich miast. Był członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Fotograficznego. W czasie wojny działał w konspiracji. Podczas Powstania Warszawskiego został aresztowany przez gestapo i przewieziony do obozu w Oświęcimiu. Dalsze jego losy nie są znane.

Spotkanie poprowadzi varsavianista Piotr Otrębski. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-11-06

Data publikacji: 2018-11-6

Liczba odwiedzin: 176

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji