Promocja albumu “Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego” – fotorelacja

13 lis 2018

Jaka była Warszawa sprzed 100 lat, w czasach odzyskiwania przez Polskę niepodległości? Była taka, jaką utrwalił ją na swoich fotografiach Zdzisław Marcinkowski, członek Polskiego Towarzystwa Fotograficznego, związany ze stolicą przez całe swoje życie. Fotografował ważne wydarzenia, znanych ludzi, zabytki, ale także życie zwykłych mieszkańców.

8 listopada br. w sali Pod Modrzewiowym Stropem odbyła się promocja dwóch najnowszych książek wydawnictwa „Skarpa Warszawska”. Pierwsza z nich to album pt. Niepodległa Warszawa w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego” w którym zaprezentowano ponad 240 zdjęć przedwojennej Warszawy. Druga publikacja to najnowsza powieść Krzysztofa Beśki pt. Konsul, której fabuła toczy się w Warszawie 1918 r.

W promocji wzięli udział autorzy albumu: Violetta Urbaniak, Marta Jaszczyńska, Magdalena Masłowska i Rafał Sztarski z Archiwum Państwowego w Warszawie oraz Karolina Głowacka, Anna Mieczkowska i Rafał Bielski z Wydawnictwa „Skarpa Warszawska”, a także Krzysztof Beśka – autor powieści Konsul. Spotkanie poprowadził Piotr Otrębski – varsavianista i dziennikarz Radia Warszawa.

Na spotkanie przybyło wiele osób zainteresowanych najnowszymi publikacjami „Skarpy Warszawskiej”, wśród których nie zabrakło varsavianistów, przewodników miejskich oraz przedstawicieli instytucji państwowych. Wśród zaproszonych gości mieliśmy okazję przywitać zastępcę Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych, p. Ryszarda Wojtkowskiego. W tym dniu wszyscy zainteresowani mieli okazję zapoznać się z albumem i powieścią oraz zakupić wybrane wydawnictwa „Skarpy Warszawskiej”.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-11-13

Data publikacji: 2018-11-13

Liczba odwiedzin: 367

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content