Premiera książki Wspomnienia Zbigniewa Karpińskiego

26 wrz 2018

Dom Spotkań z Historią i Archiwum Państwowe w Warszawie zapraszają na premierę Wspomnień Zbigniewa Karpińskiego, wybitnego polskiego architekta.

 

Spotkanie z Wojciechem i Markiem Karpińskimi, synami architekta, poprowadzi Marek Zagańczyk, zastępca redaktora naczelnego “Zeszytów Literackich”. Sylwetkę i dorobek Zbigniewa Karpińskiego przedstawi Anna Cymer, historyczka architektury, związana m. in. z Culture.pl i magazynem “ARCH”.

Książka, która ukazuje się w nowej serii wydawniczej “Biblioteka Kroniki Warszawy” jest fascynującą opowieścią o życiu i pracy cenionego warszawskiego architekta osnutą wokół skomplikowanych losów naszego kraju. Zbigniew Karpiński wspominał: Przyszło mi żyć w ciekawych i burzliwych czasach. Dzieciństwo w jeszcze ukształtowanym na swój sposób przez XIX wiek. Potem I wojna, rewolucja, wreszcie niepodległość okresu międzywojennego. Wrzesień, okupacja, zburzenie Warszawy, jej odbudowa po II wojnie światowej. Wiele podróży i przeżyć, dla architekta szczególnie cennych.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-09-26

Data publikacji: 2018-09-26

Liczba odwiedzin: 234

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content