OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA ARCHIWISTÓW I HISTORYKÓW „Educare necesse est — ale jak i dlaczego?” 21-22 czerwca 2016 r.

2 cze 2016

Szanowni Państwo!

W ostatnich latach działania edukacyjne i popularyzacyjne stały się ważnym elementem w bieżącej działalności archiwów państwowych. Zyskują one coraz bardziej na znaczeniu, zwłaszcza wobec perspektywy uczenia się przez całe życie, mieszczącej się w ramach realizacji Długookresowej Strategii Rozwoju Kraju Polska 2030. W związku z tym Archiwum Państwowe w Warszawie, Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego, Biuro Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej oraz Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli organizują konferencję Educare necesse est — ale jak i dlaczego?”, do udziału w której zapraszają wszystkich zainteresowanych problematyką dotyczącą działalności edukacyjnej i popularyzacyjnej.

Obrady konferencji odbywać się będą w Warszawie, w dniach 21–22 czerwca br., w siedzibie Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, ul. Świętojerska 9
(21 czerwca) oraz w Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych, ul. Rakowiecka 2 D (22 czerwca).

Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres: edukacja@warszawa.ap.gov.pl

Konferencji towarzyszyć będzie III Spotkanie Forum Edukatorów Archiwalnych z tematem „Film w edukacji archiwalnej, edukacja archiwalna w filmie”. Odbędzie się ono 23 czerwca br. w siedzibie Naczelnej Dyrekcji Archiwów Państwowych. Organizatorzy przewidują dla uczestników konferencji oraz III FEA zwiedzanie Muzeum Żydów Polskich POLIN.

 

Pliki do pobrania


Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Monika Jurgo-Puszcz

Data utworzenia: 2016-06-02

Data publikacji: 2016-06-2

Liczba odwiedzin: 164

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności
realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji