Noc Muzeów w oddziale APW w Łowiczu

14 maj 2018

W ramach tegorocznej edycji Nocy Muzeów 19 maja 2018 r. łowicki Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie zaprasza do swej siedziby w godz. 17.30-19.30 do obejrzenia wystawy „Władysław Tarczyński – rodzinnie i społecznie”, poświęconej zmarłemu przed stu laty wybitnemu społecznikowi i założycielowi pierwszego w mieście powiatowym Królestwa Polskiego historycznego muzeum.

Władysław Tarczyński (1845-1918) to jedna z najwybitniejszych postaci nowożytnych dziejów Łowicza. Z zawodu stroiciel i korektor fortepianów, organizator i założyciel wielu organizacji społecznych Łowicza, pisarz, kolekcjoner i twórca otwartego oficjalnie w 1907 r. Muzeum Starożytności i Pamiątek Historycznych.

Wystawa prezentuje nieznane szerzej dokumenty i zdjęcia z zasobu łowickiego oddziału APW, Muzeum w Łowiczu oraz zbiorów prywatnych Pani Teresy Iwanowskiej – prawnuczki Władysława Tarczyńskiego, ilustrujące jego życie rodzinne oraz pasje społeczne.

Zwiedzanie wystawy odbywać się będzie w grupach po okazaniu wejściówki, którą można otrzymać w siedzibie Archiwum. Dodatkową atrakcją jest wejście na wystawę, prowadzące przez salę polskiego baroku i magazyny archiwalne.

 

Serdecznie zapraszamy.

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2018-05-14

Data publikacji: 2018-05-14

Liczba odwiedzin: 143

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności
realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji