NOC MUZEÓW 2021 Z ARCHIWUM NA KRZYWYM KOLE — WIRTUALNIE I NIE TYLKO

25 mar 2021

Z ARCHIWUM NA KRZYWYM KOLE — WIRTUALNIE I NIE TYLKO

 

  • PORADY Z DOMOWEJ SZUFLADY DLA GENEALOGÓW I ARCHIWISTÓW RODZINNYCH:

    604 685 751

    662 961 567

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, wracamy w najbliższą sobotę, 15 maja, z 17. już edycją Nocy Muzeów. Tegoroczna Noc będzie miała nieco inny charakter i przebieg niż te wcześniejsze. Wydarzenia organizowane w tym roku zostały dostosowane do warunków wymuszonych przez pandemię COVID-19.

Tegoroczną Noc Muzeów organizujemy w sposób przede wszystkim bezpieczny. Mając  na uwadze tę nadzwyczajną sytuację, proponujemy w tym roku także zupełnie nową formę wydarzenia — spacer z kulturą. W naszym wypadku jest to propozycja wystawiennicza — wystawa plenerowa „Warszawiaków portret niedzisiejszy”. Wszystkich zainteresowanych starą Warszawą i jej mieszkańcami zapraszamy na Stare Miasto, a konkretnie na spacer ulicą Nowomiejską ku murom obronnym Starego Miasta, gdzie tuż przy Barbakanie można obejrzeć Warszawę i warszawiaków, których już nie ma. Wystawa składa się z 21 planszy pokazujących charakter miasta, jego różnorodność pod względem etnicznym, religijnym i politycznym, a także warszawską ulicę i warszawiaków parających się zawodami, które dziś nie istnieją, a które były specyficzne dla ówczesnego klimatu naszego miasta.

Po spacerze zapraszamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy o Warszawie. Najmłodszych zachęcamy do udziału w konkursie Czy znasz warszawskie legendy? Dla młodzieży i dorosłych przygotowaliśmy z kolei konkurs Czy znasz swoje miasto? Dla uczestników każdego z nich przewidzieliśmy nagrody książkowe oraz gadżety z logo Archiwum Państwowego w Warszawie (długopis, kubeczek i notatnik). Odpowiedzi proszę nadsyłać na adres poczty elektronicznej (edukacja@warszawa.ap.gov.pl), w temacie proszę wpisać: Noc Muzeów – konkurs.

Najmłodsi mogą również skorzystać z naszej oferty rysunkowej. Wystarczy, że poproszą rodziców o wydrukowanie syrenek z pliku zawierającego wizerunki syrenki warszawskiej, a następnie zajmą się jej kolorowaniem.

W tym czasie dorośli, których interesują poszukiwania genealogiczne lub prowadzenie archiwum domowego, mogą skorzystać z konsultacji telefonicznych, których będziemy udzielać w sobotę, 15 maja br. w godzinach 18.00-1.00 pod numerami telefonów:

604 685 751

662 961 567

Mając nadzieję na wspólną zabawę, oczekujemy na Państwa telefony.

 

Galeria


Autor: Łukasz Paluch

Data utworzenia: 2021-03-25

Data publikacji: 2021-03-25

Liczba odwiedzin: 269

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji