Międzynarodowa konferencja naukowa “Bitwa Warszawska z perspektywy wieku”

23 paź 2020

W dniu 20 października 2020 roku w Sali Koncertowej Domu Polonii w Pułtusku odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa “Bitwa Warszawska z perspektywy wieku”. Obrady były transmitowane on-line, relacja z konferencji dostępna jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=jDI471LKxMo

W przerwie konferencji w Krużganku Dolnym Domu Polonii została otwarta wystawa “Rzeczpospolita w 1920 roku. Konteksty”, prezentująca materiały z zasobów archiwów państwowych, a także ze zbiorów prywatnych. Wystawę można zwiedzać do 15 listopada 2020 r., natomiast do końca bieżącego roku powinna ukazać się publikacja z materiałami pokonferencyjnymi. Zarówno podczas konferencji, jak i wystawy członkowie Grupy Rekonstrukcji Historycznej 13 pułku piechoty przy Pułtuskim Towarzystwie Społeczno-Kulturalnym prezentowali umundurowanie i uzbrojenie używane podczas wojny 1920 roku.

Oba wydarzenia zorganizowano w ramach projektu dofinansowanego przez Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych “Rzeczpospolita w dobie wojny 1920 roku”.

Realizatorami projektu są: Archiwum Państwowe w Warszawie Oddział w Pułtusku, Akademia Finansów i Biznesu Vistula Filia Akademia im. A.Gieysztora w Pułtusku, Pułtuska Biblioteka Publiczna im. J. Lelewela, Muzeum Regionalne w Pułtusku, Pułtuskie Towarzystwo Społeczno-Kulturalne, Dom Polonii w Pułtusku, Stowarzyszenie “Wspólnota Polska”.

Galeria


Autor: Łukasz Paluch

Data utworzenia: 2020-10-23

Data publikacji: 2020-10-23

Liczba odwiedzin: 341

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content