Łowickie Archiwum na zjeździe Szarych Szeregów

30 wrz 2014

Zjazd_Szarych_Szeregow.JPGW dniach 25 – 27 września 2014 r. odbył się zjazd członków Stowarzyszenia „Szare Szeregi” Oddział w Łowiczu, z którym współpracuje łowicki Oddział Archiwum Państwowego w Warszawie. Miejscem zjazdu było Łowickie Centrum Kształcenia Ustawicznego Województwa Łódzkiego przy ul. Ułańskiej 2.

Kierownik Oddziału Pan Marek Wojtylak uczestniczył w Walnym Zebraniu Członków Oddziału oraz w akademii z okazji 75. rocznicy powołania Szarych Szeregów, którą przygotowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu. W akademii wzięli m.in. udział: burmistrz Łowicza Krzysztof Jan Kaliński oraz założyciel i pierwszy komendant Szarych Szeregów w Łowiczu druh Janusz Karpiński.

W ostatnim dniu zjazdu odbyła się sesja popularno-naukowa w sali konferencyjnej ŁCKU w Łowiczu. W jej programie znalazły się referaty: dra Tadeusza Żaczka o akcji „M” Szarych Szeregów w Łowiczu w okresie okupacji niemieckiej, Agnieszki Pawłowskiej-Kalinowskiej o zawartości Zespołu Archiwalno-Historycznego Stowarzyszenia Szarych Szeregów w Łowiczu oraz Marka Wojtylaka o niepodległościowych organizacjach młodzieżowych w Łowiczu i powiecie łowickim po 1945 r. Sesji towarzyszyła wystawa prezentująca zbiory otwartego podczas zjazdu Zespołu Archiwalno-Historycznego Szarych Szeregów, w którym zgromadzone są dokumenty stowarzyszenia i opracowania historyczne.

Autor:

Data utworzenia: 2014-09-30

Data publikacji: 2014-09-30

Liczba odwiedzin: 412

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content