Kroniki Warszawy – debata

2 cze 2017

Archiwum Państwowe w Warszawie oraz Dom Spotkań z Historią zapraszają na trzecią debatę Kroniki Warszawy: Plac Piłsudskiego – historia i przyszłość. Debata odbędzie się 7 czerwca (środa), godz. 18.00, w Domu Spotkań z Historią, ul. Karowa 20.

Plac Piłsudskiego najbardziej reprezentacyjny w okresie międzywojennym plac miasta. We współczesnej Warszawie to miejsce jak żadne inne nacechowane zniszczeniem. Ze znajdującego się na nim pałacu Saskiego ocalał jedynie trzyarkadowy fragment kolumnady z Grobem Nieznanego Żołnierza. Plac jest obecny w pamięci, wyobraźni i emocjach mieszkańców Warszawy. Od lat toczy się dyskusja nad nadaniem mu godnej oprawy architektonicznej, ale także nad zmianą jego charakteru, aby nie było to tylko miejsce kojarzące się z uroczystościami wojskowymi i państwowymi, ale przyjazne dla mieszkańców. Powstają kolejne koncepcje przebudowy, zakładające m.in. odbudowę pałacu Saskiego, wzniesienie nowych budynków z określeniem ich funkcji i przyszłych użytkowników. Czy po dziesięcioleciach dyskusji jest realna szansa na zmiany? Czy potrzebne jest poszukiwanie nowej funkcji dla tego ważnego dla naszej historii i przestrzeni miasta placu?

Pliki do pobrania


Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-06-02

Data publikacji: 2017-06-2

Liczba odwiedzin: 146

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji