Kronika Warszawy

5 gru 2017

Ukazał się właśnie drugi tegoroczny numer „Kroniki Warszawy”, w którym oprócz takich działów, jak „Kalendarz warszawski” — przypominający najważniejsze wydarzenia w stolicy, „Pro memoria” — zawierający wspomnienia o warszawiakach, którzy zmarli w okresie od marca do końca sierpnia 2017 r. czy „Varsaviana” — informujący o nowościach wydawniczych poświęconych Warszawie, znalazł się fotofelieton poświęcony Wiśle i jej związkom z Warszawą, zapis debaty na temat historii i przyszłości placu Piłsudskiego w Warszawie, a także artykuły: Ryszarda Żelichowskiego, Katarzyny Słojkowskiej, Anny Marcinkiewicz-Kaczmarczyk, Jana Tyszkiewicza, Ewy Kalnoj-Ziajkowskiej i Adama Lisieckiego oraz recenzje kilku wydawnictw.

Oba tegoroczne numery „Kroniki Warszawy” mogły ukazać się dzięki współpracy Archiwum Państwowego w Warszawie i Domu Spotkań z Historią oraz dofinansowaniu przyznanemu przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych oraz Urząd Miasta Stołecznego Warszawy.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-12-05

Data publikacji: 2017-12-5

Liczba odwiedzin: 248

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content