Konkurs “Moje Archiwum”

24 lip 2020

Archiwa Państwowe wraz z Polskim Radiem i Polską Fundacją Narodową zapraszają do udziału w akcji „Moje Archiwum”. Tematem przewodnim konkursu na najciekawsze pamiątki jest wojna polsko-bolszewicka 1920 roku. Konkurs startuje 15 lipca i potrwa do końca wakacji.

Akcja ma na celu dotarcie do bardzo cennych, wartościowych i nadal nierozpoznanych materiałów archiwalnych, które są przechowywane w rodzinnych archiwach. Do konkursu można nadsyłać fotografie przedmiotów, skany zdjęć i dokumentów, które złożą się na wyjątkowe Archiwum Roku 1920. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 sierpnia o godz.12.00. Kapituła pod przewodnictwem Zastępcy Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Joanny Chojeckiej oceni przesłane eksponaty, a a uczestnicy, którzy przesłali najciekawsze i najbardziej wartościowe dokumenty zostaną nagrodzeni w wielkim finale, który odbędzie się w audycji “Lato z Radiem” 29 sierpnia.

Zachęcamy do odsłuchania na stronie Polskiego Radia wywiadów przeprowadzonymi z archiwistami, w tym z Magdaleną Maslowską oraz Martą Jaszczyńską z Archiwum Państwowego w Warszawie, które na antenie radia przybliżyły tematy poszukiwań genealogicznych w archiwum oraz zabezpieczania pamiątek rodzinnych.

https://www.polskieradio.pl/7/1579/Artykul/2549909,Moje-archiwum-konkurs-dla-Sluchaczy-na-najciekawsze-pamiatki-wojny-1920-roku

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Łukasz Paluch

Data utworzenia: 2020-07-24

Data publikacji: 2020-07-24

Liczba odwiedzin: 169

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności
realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji