Kolory Polski w Oddziale APW w Łowiczu – fotorelacja

10 lip 2019

W sobotę 29 czerwca w godzinach popołudniowych łowicki oddział APW gościł uczestników Festiwalu Wędrownego Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”. Trzy grupy wycieczkowe z Łodzi i okolic miały okazję zwiedzić siedzibę Archiwum, posłuchać krótkiego wykładu o jego historii i zasobie, a przede wszystkim obejrzeć wystawę „Łowiczanie w walce o niepodległość” i wybrane najstarsze dokumenty miejskie i cechowe. Gości oprowadzali po Archiwum: st. arch. Anna Chmielewska i jego kierownik Marek Wojtylak.

Zwiedzającym zaprezentowano w czytelni naukowej m.in. księgę uchwał sądu cechowego szewców w Łowiczu z lat 1631-1745, księgę przychodów i wydatków archikonfraterni kupieckiej w Łowiczu z lat 1701-1805, księgę uchwał Urzędu Grodzkiego w Łowiczu z lat 1718-1773 oraz księgę z opisem miasta Łowicza z 1783 r., sporządzonym przez Komisję Dobrego Porządku na polecenie arcybiskupa Antoniego Ostrowskiego. Duże zainteresowanie wzbudził też najstarszy dokument w zasobie łowickiego oddziału – odrestaurowany w CLKA przywilej króla Zygmunta III Wazy dla cechu szewców w Bolimowie z 1616 r.

Po obejrzeniu siedziby łowickiego Archiwum goście udali się do kościoła Katedralnego, gdzie wysłuchali inauguracyjnego cały Festiwal występu Chóru Filharmonii Łódzkiej. Wycieczka uczestników koncertu została zorganizowana przy współudziale Archiwum Państwowego w Łodzi z okazji jubileuszu 20-lecia Festiwalu Kolory Polski i 100-lecia Województwa Łódzkiego.

Fot. A. Chmielewska i M. Wojtylak

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-07-10

Data publikacji: 2019-07-10

Liczba odwiedzin: 252

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content