Jubileusz Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk

27 lis 2017

Z okazji jubileuszu 25-lecia powstania Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk w dniu 25 listopada 2017 r. w sali barokowej Muzeum w Łowiczu odbyła się prezentacja okolicznościowych wydawnictw: XIV tomu „Roczników Łowickich” oraz książki „Wyszperane w Archiwum. Kartki z dziejów Łowicza i Ziemi Łowickiej”, obu pod redakcją i w opracowaniu kierownika łowickiego oddziału APW Pana Marka Wojtylaka.

Wydany za rok 2016 XIV tom „Roczników Łowickich” zawiera zestawienia bibliograficzne zawartości wcześniej wydanych tomów tego periodyku oraz kronikarski przegląd wydarzeń, których organizatorem lub uczestnikiem było Łowickie Towarzystwo Przyjaciół Nauk. Opracowanie Marka Wojtylaka jest wydawnictwem źródłowym, w którym zostało opublikowanych 40 wybranych dokumentów z zasobu oddziału APW w Łowiczu, obejmujących chronologicznie okres od XVII do XX wieku. Wydawnictwo jest skierowane do szerokiego kręgu odbiorców, zarówno badaczy i naukowców, jak również miłośników lokalnych dziejów, w tym nauczycieli szkół, dla których książka może stanowić pomoc dydaktyczną na lekcjach historii.

Podczas uroczystości burmistrz Łowicza Pan Krzysztof Jan Kaliński wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Panem Michałem Trzoską wręczyli listy gratulacyjne członkom zarządu Łowickiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk, dziękując za owocną pracę na rzecz miasta i całego powiatu łowickiego. W części artystycznej wystąpił Zespół Pieśni Tańca „Koderki” z Łowicza.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-11-27

Data publikacji: 2017-11-27

Liczba odwiedzin: 264

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content