IV Ogólnopolska konferencja archiwistów i historyków “Educare necesse est – dziedzictwo pamięci”

30 maj 2019

Archiwa były, są i będą częścią polskiego dziedzictwa kulturowego. W XXI w. ich rola jednak się zmienia. Nie tylko przekazują wiedzę o przeszłości i jej dziedzictwie, ale także o praktycznym znaczeniu dokumentów w życiu codziennym. Uczestniczą też w większym stopniu w procesie kształcenia i wychowania człowieka jako członka społeczeństwa obywatelskiego. A zwracając uwagę na konieczność przywrócenia wartości badaniu przeszłości — z myślą o teraźniejszości i przyszłości — wspomagają działania edukacyjne przypisane tradycyjnie instytucjom oświatowym.

Z myślą o tych zadaniach, ale również o niedawno obchodzonych rocznicach — stulecia odrodzenia państwa polskiego i podpisania przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego Dekretu o organizacji archiwów państwowych i opiece nad archiwaliami — w trakcie obrad tegorocznej IV Ogólnopolskiej Konferencji Archiwistów i Historyków „Educare necesse est…” pochylimy się nad problematyką dotyczącą dziedzictwa pamięci. Tematowi temu poświęcone będą zarówno wystąpienia uczestników obrad, jak i warsztaty praktyczne, stanowiące nierozerwalną część konferencji. Szczegółowe informacje w programie obrad.

Pliki do pobrania

Galeria


Powiększ zdjęcie

Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-05-30

Data publikacji: 2019-05-30

Liczba odwiedzin: 352

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content