Debata Kroniki Warszawy – fotorelacja

31 sty 2019
0 stycznia br. w siedzibie Domu Spotkań z Historią odbyła się debata Kroniki Warszawy – Warszawa 1939 i potem. Co by było gdyby?
Debatę poprowadził prof. Eugeniusz Cezary Król, a jej uczestnikami byli prof. Jacek Leociak, Centrum Badań nad Zagładą Żydów, prof. Jerzy Kochanowski, Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz prof. Witold Orłowski, Akademia Finansów i Biznesu Vistula. Na spotkaniu w Domu Spotkań z Historią gościł również p.o. Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych Ryszard Wojtkowski. Uczestnicy debaty starali się przedstawić historię alternatywną i odpowiedzieć na pytanie, jaka byłaby Warszawa, gdyby II wojna światowa potoczyła się innym torem. Podczas debaty poruszono m. in. problematykę przedwojennej Warszawy i jej planów rozwoju, okupacji niemieckiej, planu Pabsta, życia w getcie warszawskim oraz powstania warszawskiego. Uczestnicy spotkania próbowali również nakreślić wizję niezniszczonej przez wojnę Warszawy już w okresie funkcjonowania PRL-u. Na debacie zaprezentowano m.in. mapy i fotoplany pochodzące ze zbiorów Archiwum Państwowego w Warszawie.
 
fot. Radek Zawadzki

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2019-01-31

Data publikacji: 2019-01-31

Liczba odwiedzin: 213

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content