Czy wśród skarbów archiwalnych są też papierki po cukierkach? – warsztaty w Archiwum Państwowym w Warszawie

28 wrz 2017

Były sobie czekoladki i cukierki, a pozostały po nich tylko papierki…. Czy wśród skarbów archiwalnych są też papierki po cukierkach?

Archiwum często kojarzy się z pudłami, szufladami, rzędami półek, a nawet z zakurzonymi księgami, ale czy tylko z tym? Z czym jeszcze może kojarzyć nam się archiwum? Jakie skarby tak naprawdę mogą się w nim ukrywać? Skąd one się tam wzięły? Czy ktoś je przyniósł? Dlaczego?

W dniach 28-29 września 2017 r. w pracowni Archiwum Państwowego w Warszawie odbyły się warsztaty przeprowadzone w ramach trwającego Festiwalu Nauki w Warszawie, gdzie gościliśmy uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej nr 96 im. Ireny Kosmowskiej oraz klasy III Szkoły Podstawowej nr 158. Podczas warsztatów uczniowie odkrywali, co kryją szuflady archiwalne. Zaprezentowano zawody dawniej wykonywane np.  koszykarza, piaskarza, tracza, druciarza, ukazano zdjęcia Warszawy sprzed kilkudziesięciu lat. Podczas warsztatów każdy z uczniów mógł wejść w rolę młodego archiwisty, by profesjonalnie zbadać źródła i znaleźć odpowiedź na pytanie: czy wśród skarbów archiwalnych są także papierki po cukierkach?

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wizytę.

Galeria


Autor: Rafał Sztarski

Data utworzenia: 2017-09-28

Data publikacji: 2017-09-28

Liczba odwiedzin: 247

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content