„Chłopi w Archiwum” trafili na Barbakan

11 wrz 2023

8 września na warszawskim Barbakanie została otwarta wystawa plenerowa „Chłopi w Archiwum”. Tę ekspozycję – inspirowaną powieścią i czasami Reymonta oraz nową, animowaną, malarską ekranizacją powieści naszego noblisty – można oglądać na murach do końca października.
Na otwarciu gośćmi specjalnymi byli: Dorota Stalińska – aktorka wcielająca się w filmie w rolę Jagustynki, oraz Michał Janicki – kierownik grupy malarzy i animatorów pracujących nad „Chłopami”. Nowa ekranizacja właśnie w miniony weekend miała swoją światową premierę na festiwalu w Toronto, a od 13 października trafi do polskich kin.

Otwarciu wystawy na Barbakanie towarzyszył w siedzibie APW przy Krzywym Kole jednodniowy pokaz archiwaliów z naszego zasobu – starych dokumentów, ksiąg, wycinanek, zdjęć, pocztówek, gazet – których cyfrowe wersje wykorzystaliśmy przy naszej plenerowej ekspozycji.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zwiedzającym oraz zaproszonym gościom. Zachęcamy do obejrzenia naszej fotorelacji (poniżej). Pani Dorocie Stalińskiej przekazaliśmy, co widać na jednym ze zdjęć, prezent od twórców filmu: jeden z namalowanych kadrów z jej udziałem. Wszystkich, którzy nie widzieli jeszcze „Chłopów w Archiwum”, zapraszamy na Barbakan.

Wystawa na Barbakanie 17 Wystawa na Barbakanie 10 Wystawa na Barbakanie 9 Wystawa na Barbakanie 1 Wystawa na Barbakanie 2 Wystawa na Barbakanie 8 Wystawa na Barbakanie 16 Wystawa na Barbakanie 15 Wystawa na Barbakanie 7 Wystawa na Barbakanie 6 Wystawa na Barbakanie 14 Wystawa na Barbakanie 13 Wystawa na Barbakanie 12 Wystawa na Barbakanie 11 Wystawa na Barbakanie 3 Wystawa na Barbakanie 4 Wystawa na Barbakanie 5 Jednodniowa wystawa archiwaliów na Krzywym Kole Jednodniowa wystawa archiwaliów w APW Wystawa archiwaliów na Krzywym Kole

 

Autor: Redaktor

Data utworzenia: 2023-09-11

Data publikacji: 2023-09-11

Liczba odwiedzin: 658

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content