Cenny obiekt przekazany do Archiwum. Współpraca Komendy Stołecznej Policji z Archiwum Państwowym

24 lis 2014

odnalezienie_04.JPGDziś w Białej Sali Pałacu Mostowskich Archiwum Państwowe otrzymało w darze od Komendy Stołecznej Policji zabezpieczoną przez stołecznych kryminalnych księgę Akcyjnego Towarzystwa Handlowego z 1915 r.
Oficjalnego przekazania na ręce Pani Janiny Gregorowicz, Dyrektora Archiwum Państwowego w Warszawie dokonał I Zastępca Komendanta Stołecznego Policji insp. Robert Szydło.

Wolumin z zapisami przychodów i rozchodów dłużników Akcyjnego Towarzystwa Handlowego z roku 1915 Księga przychodów i rozchodów pt.: Dłużnicy zamiejscowi Akcyjne Towarzystwo Handlowe, wład. Mutermilch w Warszawie od L – Z jest niemal kompletna, brakuje jej kilku pierwszych stron. Pierwsze wpisy dokonano w niej w roku 1915, natomiast początek działania towarzystwa – przyjmuje się na lata 1908-1909.

odnalezienie_05.JPGDziękuję wszystkim policjantom, dzięki którym ta cenna księga została odnaleziona i to w bardzo niezwykłych okolicznościach, przede wszystkim za kompetencję i świadomość, dzięki której znajdzie się ona w zbiorach Archiwum Państwowego w Warszawie – dyrektor Janina Gregorowicz.
Więcej informacji: http://www.policja.waw.pl/portal/pl/1/32221/Stoleczni_policjanci_odnalezli_cenna_ksiege.html

Autor:

Data utworzenia: 2014-11-24

Data publikacji: 2014-11-24

Liczba odwiedzin: 404

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content