APW na VIII WARSZAWSKIM PIKNIKU ARCHIWALNYM – relacja

13 cze 2017

Archiwum Państwowe w Warszawie w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów uczestniczyło w VIII Warszawskim Pikniku Archiwalnym ”, który odbył się w Pałacu Staszica w sobotę 10 czerwca 2017 r.

W tym roku Archiwum Państwowe w Warszawie przygotowało wystawę pt. Krakowskie Przedmieście w obiektywie Zdzisława Marcinkowskiego 1904-1939. Wystawę tworzyły fotografie z naszego zasobu przedstawiające zarówno te istniejące, jak i nie zrekonstruowane zabytki architektoniczne zlokalizowane na Krakowskim Przedmieściu. Fotografie Zbigniewa Marcinkowskiego są wspaniałą ilustracją przedwojennej Warszawy, a ich autor wykazał się nieprzeciętnym kunsztem. Prezentowane na wystawie przedwojenne kościoły, pałace, rezydencje i kamienice były często komentowane przez odwiedzających nas gości.

Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs edukacyjny Co pamiętasz z historii Warszawy? Zwycięzcy otrzymywali nagrody w postaci książek wydanych przez APW.

Wśród atrakcji przygotowanych przez Archiwum Państwowe w Warszawie nie zabrakło też punktów konsultacyjnych. W ramach „Domowej szuflady” nasi pracownicy udzielali porad w zakresie poszukiwań genealogicznych oraz jak prowadzić, porządkować i zabezpieczać archiwum rodzinne.

W punkcie konsultacyjnym osoby poszukujące dokumentacji osobowej i płacowej otrzymały porady gdzie i jak poszukiwać dokumentów do celów emerytalno-rentowych.

Wraz z nami swoją wystawę o Konstytucji 3 Maja zaprezentowało Archiwum Główne Akt Dawnych.

Galeria


Autor: Łukasz Paluch

Data utworzenia: 2017-06-13

Data publikacji: 2017-06-13

Liczba odwiedzin: 198

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content