APEL O PRZEKAZYWANIE DOKUMENTÓW

27 sty 2014

Archiwum Kancelarii Prezydenta RP oraz Archiwum Kancelarii Senatu RP we współpracy z Naczelnym Dyrektorem Archiwów Państwowych prowadzą prace nad projektem pt. „Archiwa Przełomu 1989–1991”, mającym na celu udokumentowanie tego historycznego okresu w dziejach Polski.

Archiwum Państwowe w Warszawie, współuczestnicząc w projekcie, zwraca się z apelem o udostępnienie materiałów ukazujących sytuację społeczną i polityczną na przełomie lat 80. i 90. Liczymy na fotografie (również Warszawy, jak wyglądała w tym czasie?), plakaty i ulotki wyborcze, a także wspomnienia, w szczególności działaczy komitetów obywatelskich oraz innych organizacji społecznych.

Materiały mogą mieć postać oryginałów lub kopii, istnieje także możliwość ich zeskanowania w naszym Archiwum.

Przekazane dokumenty zostaną zaprezentowane na stronie internetowej projektu, a także będą ważną częścią tworzonego “Archiwum Przełomu”.

Szczegółowe informacje o projekcie znaleźć można na stronie internetowej: http://www.archiwaprzelomu.pl.

Ze strony Archiwum Państwowego w Warszawie informacji udzielają Anna Wajs (tel. 22 635-92-42/43 w. 114; email: archiwaprzelomu@warszawa.ap.gov.pl) oraz Michał Kozieł (tel. 22 635-92-42 w. 111; email: mkoziel@warszawa.ap.gov.pl).

Autor:

Data utworzenia: 2014-01-27

Data publikacji: 2014-01-27

Liczba odwiedzin: 448

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content