Educare necesse est… — kobieta w społeczeństwie od średniowiecza do końca XX w.

24 sie 2023

Zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskiej Konferencji Archiwistów i Historyków „Educare necesse est… — kobieta w społeczeństwie od średniowiecza do końca XX w.” (19–20 września 2023)

Już za trzy tygodnie, tj. 19 września (wtorek) rozpocznie się kolejna konferencja z cyklu „Educare necesse est…”. Tym razem będzie poświęcona kobietom, ich miejscu oraz roli w społeczeństwie w okresie od średniowiecza do końca XX w. Uczestnicy obrad na podstawie źródeł archiwalnych (i nie tylko archiwalnych) spróbują pokazać, jak zmieniała się sytuacja i pozycja kobiety w ciągu stuleci, ale też w jaki sposób źródła te przedstawiają kobietę i dlaczego warto po nie sięgnąć, przygotowując lekcje w szkole czy zajęcia edukacyjne poza nią.

Konferencja odbywać się będzie w trybie stacjonarnym oraz podobnie jak w latach poprzednich będzie istniała możliwość uczestnictwa online za pośrednictwem platformy Google Meet/Microsoft Teams.

Zainteresowanych obradami stacjonarnymi zapraszamy 19 września (wtorek) do Sali Kolumnowej na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28), a 20 września (środa) do siedziby Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie (ul. Świętojerska 9).

Zapraszamy do zapoznania się z programem konferencji.

 

Program konferencji

 

KOMITET ORGANIZACYJNY
VII OGÓLNOPOLSKIEJ KONFERENCJI ARCHIWISTÓW I HISTORYKÓW
„EDUCARE NECESSE EST… —  KOBIETA W SPOŁECZEŃSTWIE
OD ŚREDNIOWIECZA DO KOŃCA XX W.”

prof. Alicja Kulecka, mgr Magda Mołczanowska, dr Teresa Stachurska-Maj,
dr Violetta Urbaniak (sekretarz), dr Hubert Wajs

Autor: Piotr Horczak

Data utworzenia: 2023-08-24

Data publikacji: 2023-08-24

Liczba odwiedzin: 595

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content