Zapraszamy na Noc Muzeów!

9 maj 2023

    W sobotę 13 maja 2023 r. zapraszamy na Noc Muzeów w Archiwum Państwowym w Warszawie! Uważając na Bazyliszka i tropiąc ślady Syrenki, traficie na skarby naszego Archiwum. To nie tylko bogato oprawione stare księgi, zabytkowe plany i dokumenty o historycznym znaczeniu. Skarbem są także informacje o mieszkańcach stolicy oraz cenne materiały od Darczyńców, których strzeże się w Archiwum. Zapraszamy w nasze progi. Oczywiście zapewniamy fachową ochronę przed Bazyliszkiem, który na pewno  na Krzywym Kole pojawi się w Noc Muzeów niejeden raz…

   W programie:
– Historia przemian warszawskiej Syrenki: od monstrum z pazurami do pięknej pół kobiety, pół ryby.
– Od złotej kaczki do jednorożca: zdjęcia i grafiki z legendarnymi i egzotycznymi istotami, które można wypatrzeć na fasadach kamienic warszawskiej Starówki.
– Wypatrywanie Bazyliszka przechadzającego się korytarzami Archiwum Państwowego w Warszawie (może nawet będzie szansa na zdjęcie?).
– Sensacja! Jajo tajemniczego Bazyliszka z piwnic Archiwum!
– Prezentacja unikatowych materiałów dotyczących powojennej odbudowy Warszawy, a pochodzących z wpisanego na listę UNESCO zbioru Biura Odbudowy Stolicy, przechowywanego w Archiwum.
– Konsultacje w punktach informacyjnych dotyczące działalności Archiwum, genealogii, konserwacji, tworzenia i zabezpieczania zbiorów rodzinnych.
Zapraszamy w godz. 17.30-23.30. Wstęp wolny.

Pamiętaj o nas: Archiwum Państwowe w Warszawie, ul. Krzywe Koło 7, Warszawa. Zapraszamy także do naszych oddziałów zamiejscowych – program ich Nocy Muzeów prezentujemy na grafikach poniżej. Przekażcie Państwo bliskim i znajomym, że czekamy na Was 13 maja w Noc Muzeów.

 

Plakaty


Noc Muzeów w WarszawieNoc Muzeóm w MilanówkuNoc Muzeów w PułtuskNoc Muzeów w OtwockuNoc Muzeów w Łowiczu

 

Autor: Redaktor

Data utworzenia: 2023-05-09

Data publikacji: 2023-05-9

Liczba odwiedzin: 459

 

MObywatelCyfryzacja KPRMFundacja Widzialni

Strona została opracowana w ramach projektu Polska Akademia Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji

 

Skip to content